054-4552788

יצירת קשר
...טוען...

הקמת עסק או רכישת זיכיון?

ברצונך לממש את החלום היזמי שלך ולפתוח עסק עצמאי משלך? סביר להניח שבשלב הנוכחי אתה ניצב בפני ההתלבטות המרכזית שבין רכישת זיכיון של רשת או מותג מוכר לבין הקמת עסק עצמאי לגמרי מאפס. לכל אחת מן האפשרויות ההלו יש כמה חסרונות ויתרונות. באופן כללי ועל פי הסטטיסטיקה, סיכויי ההצלחה של פתיחת עסק חדש מבלי להשתייך לרשת מוכרת הם לא ממש חיוביים. רובם המכריע של עסקים מעין אלו אינם מצליחים לשרוד מעבר לארבע שנות פעילות עסקית.
סיכויי ההישרדות של עסקים רגילים מול עסקים זכיינים
עסק שנפתח בזכיינות לעומת זאת כולל סטטיסטיקות יותר טובות משמעותית. הסיכויים של עסק המשתייך לרשת מוכרת, כלומר עסק זכייני, לשרוד הם גבוהים באופן משמעותי מאלו המאפיינים עסקים שנפתחו והוקמו בצורה רגילה. אחת מהסיבות לכך נובעת מהעובדה שרוכש הזיכיון, קרי היזם, מראש נשען על מותג מוצלח מוכר ואהוד בקרב הציבור ומתבסס למעשה על מותג שכבר יש לו מודל עסקי מוכח. הסיכויים לטעויות במקרים אלו מצידו של היזם הם קטנים הרבה יותר היות והרשת מעניקה לו הדרכה מקדמית בהנעת העסק.
יתרונות בהשתייכות לרשת מוכרת
בנוסף הרשת המזכה תומכת באופן שוטף ביזם במסגרת תפעול העסק. מכיוון שמנהלי הקניונים כיום מעדיפים להכניס רשתות מוכרת, הסיכוי של היזם להתמקם בקניון מוכר או במרכז מסחרי טוב הוא גבוה יחסית. ישנו גם יתרון לגודל במסגרת ההשתייכות לרשת, כך שהיזם יכול ליהנות מהתקשרויות בתנאים טובים מול הספקים בצורה הרבה יותר ניכרת ממה שהיה יכול להשיג בכוחות עצמו בתור שחקן בודד. יזמים בעלי שיוך רשתי נהנים גם מאפשרויות פרסום ושיווק יעילות ונוחות מכיוון שזכיינים נוספים שותפים לפרסום.
יחסי הגומלין בין הרשת לזכיין
הרשת המזכה מעניקה לזכיין תמיכה שוטפת ומתמדת כל עוד ישנם יחסי גומלין בין הזכיין לבינה. שיטת הזכיינות מאפשרת למעשה ליזם לנהל עסק באופן עצמאי תוך שהוא משתייך למותר מוכר. נתונים אלו בהחלט מסוגלים להביא לשיפור ניכר של הביצועים העסקיים ולהגדיל בצורה משמעותית את הסיכויים שהעסק ישרוד תקופה ארוכה בעתיד.

כתבות

  • תהליך של בנית מותג הוא לא תהליך פשוט וקל, במיוחד בעולם האופנה. כיום, ישנם עשרות ואפילו מאות מותגי אפנה אשר כל אחד מהם מתאפיין בסגנון ייחודי אך יחד עם זאת ניתן למצוא מותגי אפנה בעלי קו עיצוב דומה. לכן, כיום לפתוח מותג אפנה זה לא פשוט ועד למיצוב המותג בצורה טובה בשוק יכולים לחלוף שנים רבות. לכן, אם אתם מעצבי אפנה ורוצים לפתוח מותג אפנה גדול ומוביל, פורטל הזכיינות של ישראל עומד כאן לרשותכם.
  • כיום ניתן לראות כיצד חנויות בגדים מככבות בתחום הזכיינות וכיצד רבים מבינים כי בעזרת זכיינות הם יכולים לפתוח חנויות בגדים מצליחות יותר ובעלות פופולאריות גבוהה יותר בקלות רבה מאוד
  • כיום ישנו ביקוש רב מאוד לרכישה של זכיינות ולכן רשתות רבות לא מאפשרות לכל אחד לרכוש זכיינות של הרשת אלא מעבירות את המועמדים תהליך של סינון
  • אם יצא לכם לראות מודעות של עסקים למכירה ואם שואלים את עצמכם האם משתלם וכדאי לרכוש עסק שכזה, את התשובה לכך תוכלו למצוא במאמר הבא.
  • דקלה טל גורדון היא מעצבת חנויות האופנה המובילה בישראל.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014