054-4552788

יצירת קשר
...טוען...

טיפים ועצות לרכישה נבונה של זיכיון

על מנת להשלים בצורה נכונה את התהליך של רכישת זיכיון, הזכיין נדרש ראשית לבצע תהליך אימות לאישור כדאיות ונכונות העסקה לרבות רמת התאמה לזכיין המסוים. בכתבה שלפניכם כמה טיפים יעילים לקבלת החלטה נבונה ומושכלת שבכוחה להשפיע לטובה על הצלחתו של הזכיין במסגרת רכישת הזיכיון ולהאיר את מידת כדאיותה של העסקה. הטיפ הראשון הוא לערוך שיחות מול זכיינים קיימים. קרוב לוודאי שבתור זכיין גם אתה ניהלת בעבר שיחות עם כמה זכיינים כדי לקבל מידע כללי על העניין.
שיחות עם מספר זכיינים קיימים
אולם מה שעליך לחפש כעת, בבואך להגיע להחלטה נבונה הוא מידע יותר מדויק וספציפי ככל הניתן. לשם כך מומלץ לבחור מספר זכיינים, כאלו שנראים כפרטנרים טובים לשיתוף פעולה, ולבצע מולם תיאום ציפיות ותוכניות לעתיד. הדברים שעליך להגדיר לעצמך ולזכיינים הם אותם הנתונים החזקים שלך, תחומי העניין והעיסוק הרצויים והמטרות והיעדים שברצונך לכבוש בעתיד. בשלב הבא שאל את עצמך האם הזיכיון יוכל לאפשר את אותם הדברים שהוגדרו על ידך?
התנסות מעשית בשטח
ברר עם הזכיינים מהי דעתם אודות אותם האתגרים המרכזיים שהם צופים עבורך בעתיד. המשך לנהל שיחות מול הזכיינים עד למצב שבו תוכל להיות בטוח לגמרי כי יש ברשותך את מלוא המידע הנדרש בהתאם למה שאתה מחפש. שאל את אחד הזכיינים האם יש אפשרות שימצאו בעסק לצרכי מעקב אחר שגרת היומיום שמנהל העסק. אין צורך לבצע זאת על פני מספר חודשים או שנים, עם זאת התנסות קצרה של כמה ימים בפעילות מסוג זה בהחלט תוכל לתת לך פרספקטיבה בהירה יותר לגבי זכיינות וניהול הזיכיון המסוים.
תיאום ציפיות מול הרשת המזכה
ולבסוף מומלץ לערוך תיאום ציפיות מול הרשת המזכה, להציג תוכנית מסוימת מולה ולהציע אחת משלך לצורך פיתוח וקידום הסניף. בנוסף חשוב לברר תחילה מהו היקף התמיכה הניהולית והתפעולית שמעניקה הרשת. שים לב כי מי שעומד מולך מייצג את הרשת המזכה ולצורך לבדוק באופן מקצועי את מה שנאמר ולוודא שהתחייבויות והצהרות הרשת יכללו בהסכם של הזיכיון.

כתבות

  • תהליך של בנית מותג הוא לא תהליך פשוט וקל, במיוחד בעולם האופנה. כיום, ישנם עשרות ואפילו מאות מותגי אפנה אשר כל אחד מהם מתאפיין בסגנון ייחודי אך יחד עם זאת ניתן למצוא מותגי אפנה בעלי קו עיצוב דומה. לכן, כיום לפתוח מותג אפנה זה לא פשוט ועד למיצוב המותג בצורה טובה בשוק יכולים לחלוף שנים רבות. לכן, אם אתם מעצבי אפנה ורוצים לפתוח מותג אפנה גדול ומוביל, פורטל הזכיינות של ישראל עומד כאן לרשותכם.
  • כיום ניתן לראות כיצד חנויות בגדים מככבות בתחום הזכיינות וכיצד רבים מבינים כי בעזרת זכיינות הם יכולים לפתוח חנויות בגדים מצליחות יותר ובעלות פופולאריות גבוהה יותר בקלות רבה מאוד
  • כיום ישנו ביקוש רב מאוד לרכישה של זכיינות ולכן רשתות רבות לא מאפשרות לכל אחד לרכוש זכיינות של הרשת אלא מעבירות את המועמדים תהליך של סינון
  • אם יצא לכם לראות מודעות של עסקים למכירה ואם שואלים את עצמכם האם משתלם וכדאי לרכוש עסק שכזה, את התשובה לכך תוכלו למצוא במאמר הבא.
  • דקלה טל גורדון היא מעצבת חנויות האופנה המובילה בישראל.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014