054-4552788

יצירת קשר
...טוען...

טיפים לרכישה נבונה של זיכיון

לאור ההשלכות המשמעותיות על מצבו הכלכלי, המשפחתי והאישי של הזכיין הפוטנציאלי בעתיד בעקבות המהלך הגורלי שמהווה כל רכישת זיכיון של רשת, חשוב מאד להיערך בהתאם לקראת מימוש העסקה. הדבר מקבל משנה תוקף באם מדובר בזכיין צעיר שנמצא בתחילת דרכו העסקית. בכתבה שלפניכם כמה טיפים לפני רכישת זיכיון. העדיפו לקנות זיכיון מרשת אשר מצד אחד כבר עובדת מול כמה זכיינים ומצד שני מפעילה סניפים נוספים מטעמה. 
עם אילו רשתות כדי לחבור?
בצורה הזו תוכלו להיות בטוחים בניסיון שצברה הרשת ובידע המוקדם שלה בסיוע ובתמיכה לזכיינים לצד מודעות לבעייתיות והרגישות הכרוכה בתפעול וניהול של סניף קיים. מומלץ לרכוש זיכיון של רשת שפועל על פי כללי הקוד האתי בזכיינות כפי שמופיעים במרכז לקידום זכיינות. רשתות מעין אלו מתחייבות לעמידה מלאה בכל הסטנדרטים הנדרשים ומקיימת יחסי מסחר הוגנים במסגרת הקשר מול הזכיינים. טרם התחלת המשא ומתן מול הרשת יש לבצע תצפיות אחר הסניפים שמפעילה הרשת.
מהן נקודות החולשה של סניפי הרשת והרווחים?
התייחסו לנקודות החולשה של סניפי הרשת, והציגו אותן במהלך הדיון במסגרת המשא ומתן עם הרשת. קבעו פגישות ושיחות מקדימות עם הזכיינים הפעילים של הרשת. שאלו את הזכיינים הפעילים של הרשת מהו היקף התמיכה שמעניקה להם הרשת ומהי מידת שביעות רצונם מתפקודה והתנהלותה. בררו מול הרשת את מחזורי המכירות החודשיים של הסניפים הפועלים מטעמה, את הרווח הגולמי כלומר הרווח מהמכירות מבלי הוצאות הנהלה ועוד הוצאות כלליות, והרווח התפעולי קרי הרווח שנשאר לאחר כל ההוצאות לפני מס.
בדיקה וייעוץ מקצועי מטעם עורך דין מומחה בזכיינות
שימו לב האם שורת הרווח של סניפי הרשת אכן מסוגלת לאפשר לכם לחיות ולהתנהל בשגרת היום יום כראוי. לפני המשא ומתן בקשו את חוזה הזיכיון מהרשת וקראו אותו ברצינות דרך הדגשת סעיפים בעייתיים. קבלו ייעוץ מקצועי מטעם עורך דין מומחה בתחום הזכיינות. שימו לב שלא כל עורך דין מסחרי הוא עורך דין מומחה בזכיינות. יש להכניס להסכם הזיכיון את כל ההסכמות שנקבעו מול הרשת במהלך המשא ומתן.

כתבות

  • תהליך של בנית מותג הוא לא תהליך פשוט וקל, במיוחד בעולם האופנה. כיום, ישנם עשרות ואפילו מאות מותגי אפנה אשר כל אחד מהם מתאפיין בסגנון ייחודי אך יחד עם זאת ניתן למצוא מותגי אפנה בעלי קו עיצוב דומה. לכן, כיום לפתוח מותג אפנה זה לא פשוט ועד למיצוב המותג בצורה טובה בשוק יכולים לחלוף שנים רבות. לכן, אם אתם מעצבי אפנה ורוצים לפתוח מותג אפנה גדול ומוביל, פורטל הזכיינות של ישראל עומד כאן לרשותכם.
  • כיום ניתן לראות כיצד חנויות בגדים מככבות בתחום הזכיינות וכיצד רבים מבינים כי בעזרת זכיינות הם יכולים לפתוח חנויות בגדים מצליחות יותר ובעלות פופולאריות גבוהה יותר בקלות רבה מאוד
  • כיום ישנו ביקוש רב מאוד לרכישה של זכיינות ולכן רשתות רבות לא מאפשרות לכל אחד לרכוש זכיינות של הרשת אלא מעבירות את המועמדים תהליך של סינון
  • אם יצא לכם לראות מודעות של עסקים למכירה ואם שואלים את עצמכם האם משתלם וכדאי לרכוש עסק שכזה, את התשובה לכך תוכלו למצוא במאמר הבא.
  • דקלה טל גורדון היא מעצבת חנויות האופנה המובילה בישראל.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014