054-4552788

יצירת קשר
...טוען...

מה לעשות כשהרשת המזכה קורסת?

כיצד יש לפעול בזמן שהרשת המזכה נקלעה למשבר? יש לא מעט פעולות לבצע בנידון אולם בכל אופן חשוב לנהוג על פי האמרה הבאה "סוף מעשה במחשבה תחילה". בהתאם לזאת יש להיערך לקראת תרחישים אפשריים של משברים בעתיד ולהביא בחשבון במעמד החתימה על עסקת הזכיינות. רבים מהיזמים שמעוניינים להקים עסק מעדיפים לרכוש זיכיון של רשת מוכרת על מנת ליהנות מכל היתרונות שבחבירה לעסק קיין ומצליח ולנצל את גלי ההצלחה ללא סיכונים גבוהים שמלווים לרוב פתיחה עצמאית של עסקים חדשים מאפס.
רשתות שנקלעו למשברים בשיטת הזכיינות
שיטת הזכיינות נושאת ביתרונות ברורים הן מצידה של הרשת המזכה שיכולה להתרחב במהירות עם מינימום סיכונים על פני אזורים רבים, והן מצידם של הזכיינים שזוכים ליהנות ממודל עסקי מוכן ומוכח ופרסום יעיל לצד כמובן העובדה שהם משתייכים למותג מוכר בעל שם ומוניטין. בתקופה האחרונה ניתן להבחין ברשתות רבות הפועלות בשיטת הזכיינות שנקלעו למשברים כלכליים רציניים והותירו כתוצאה מכך את זכייניהם חסרי אונים, נבוכים ואובדי עצות אל מול טביעתו של רב החובל האחראי לספינה כולה, על דרך המשל.
על מה חשוב להקפיד טרם חתימה על חוזה הזיכיון?
קיימים כמה נתונים מרכזיים המחייבים בדיקה לפני חתימה על חוזה הזיכיון אם ברצונכם לרכוש זיכיון או שאתם זכיינים פעילים. ראשית יש לדאוג לחוזה שכירות משותף, כך שגם במקרים אפשריים בהם הרשת תיאלץ להיסגר, המיקום שלכם לרבות ההשקעה לא ירדו לטמיון. על אף שחוזה הזיכיון ברובו המכריע נחשב לחד צדדי ולא להדדי ולטובתו של הזכיין, בכל זאת קיימים סעיפים קטנים שיש להכילם בתוך החוזה כמו למשל סעיף ההדדיות שעשוי לשמש בבוא העת את אחד מהסעיפים המשמעותיים ביותר.
סעיף ההדדיות
יש לדאוג שבחוזה הזיכיון יופיע סעיף שיאפשר לזכיין במקרים של משבר לצאת לדרך עצמאית. במקרים קיצוניים של פשיטת רגל או הפרה מוחלטת מצידה של הרשת, סעיף ההדדיות מעניק לזכיין אפשרות לצאת לדרך עצמאית ללא הצורך להמתין לפסיקה של בית המשפט שיכולה לפעמים להימשך על פני שנים ארוכות.

כתבות

  • תהליך של בנית מותג הוא לא תהליך פשוט וקל, במיוחד בעולם האופנה. כיום, ישנם עשרות ואפילו מאות מותגי אפנה אשר כל אחד מהם מתאפיין בסגנון ייחודי אך יחד עם זאת ניתן למצוא מותגי אפנה בעלי קו עיצוב דומה. לכן, כיום לפתוח מותג אפנה זה לא פשוט ועד למיצוב המותג בצורה טובה בשוק יכולים לחלוף שנים רבות. לכן, אם אתם מעצבי אפנה ורוצים לפתוח מותג אפנה גדול ומוביל, פורטל הזכיינות של ישראל עומד כאן לרשותכם.
  • כיום ניתן לראות כיצד חנויות בגדים מככבות בתחום הזכיינות וכיצד רבים מבינים כי בעזרת זכיינות הם יכולים לפתוח חנויות בגדים מצליחות יותר ובעלות פופולאריות גבוהה יותר בקלות רבה מאוד
  • כיום ישנו ביקוש רב מאוד לרכישה של זכיינות ולכן רשתות רבות לא מאפשרות לכל אחד לרכוש זכיינות של הרשת אלא מעבירות את המועמדים תהליך של סינון
  • אם יצא לכם לראות מודעות של עסקים למכירה ואם שואלים את עצמכם האם משתלם וכדאי לרכוש עסק שכזה, את התשובה לכך תוכלו למצוא במאמר הבא.
  • דקלה טל גורדון היא מעצבת חנויות האופנה המובילה בישראל.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014