054-4552788

יצירת קשר
...טוען...

רומן גולוב - גלובליזציה

השלכותיה של גלובליזציה על יחסי עבודה בעולם :
במהלך העשורים האחרונים נחלשו ארגוני העובדים ברחבי העולם. מספר החברים באיגודים מקצועיים צנח ברוב המדינות המתועשות . לפי סקר ILO  קטנה החברות באיגודים מקצועיים ב 70 מדינות מתוך 92 המדינות שהשתתפו בסקר. ה – ILO טוען כי בין הסיבות לקיטון זה היו : הירידה בייצור, החלפת עובדים בטכנולוגיות ואובדן של מקומות עבודה מאוגדים רבים. התחרות הבין לאומי ,הקלות היחסית של שער הדולר , שבה ניתן להעביר מפעלים וסחורות ממדינה למדינה, מהווה איום מתמיד על כוח עובדים מאורגנים ועל יחסי עבודה קיבוציים .ברוב המדינות, מצב זה נוצל , כדי לאיים על איגודים מקצועיים ולשכנע עובדים להסכים לקיצוץ במשכורותיהם, וכן כדי להחליש את חוקי העבודה הנוגעים לפיטורים ולפיצויים.
לגלובליזציה יש , לכאורה השפעות קשות על עולם העבודה. במדינות רבות בעולם השלישי יש תחושה, שהחברות הבינלאומיות הגדולות רק מנצלות את הכוח העבודה הזול, מבלי לתרום מאומה לפיתוח אותן מדינות. 
כתגובה לאמור לעיל , בזמן האחרון אנו עדים לניסיונות של איגודים מקצועיים ברמה הגלובלית לאחד את חבריהם המתגוררים בארצות שונות סביב אינטרסים משותפים: לדוגמה , התארגנות של עובדים בתעשיית המכוניות של פולקסווגן בגרמניה ובברזיל  או הגוף הבינלאומי החדש שאמור לכלול יותר מ 6 מיליון עובדים  ויכלול מתוכו את האיגודים המקצועיים האמריקאיים יונייטד סטילוורקרס, המאגר עובדי פלדה, ואיגוד המכונאים LAM וכן את ארגון אמיקוס (בריטניה) ואיגוד המהנדסים הגרמני IG – מטאל ->האיגוד הבינלאומי כך דיווח עיתון הבריטי "אובזרוור" זכיינות.
השאלה המרכזית כמובן היא :"האם גלובליזציה טובה או לא טובה לפרט? " . והתשובה היא: טוב אם אתה נמנה עם ה"ווינרים" של גלובליזציה , אלה שיש להם את הכישורים והקשרים המתאימים, אז גלובליזציה מתאימה לך , אבל אם אתה נמנע עם ה"לוזרים" , אלה שמאבדים את פרנסתם בגלל היצף של עבודה זולה ולא מוגנת , אז הגלובליזציה רעה לך . 
גלובליזציה שגורמת לאינטגרציה של כלכלה העולמית , כתוצאה מתנועה חופשית של סחורות,הון,מידע וכוח אדם בין מדינות , מותירה לא מעט נפגעים בדרכה, אולם גם יוצרת ללא הרף הזדמנויות חדשות. יזמים ותאגידים מנצלים היטב את ההזדמנויות האלה ומעתיקים מפעלים עתירי עבודה מן המדינות המפותחות לארצות המתפתחות, המציעות להם תנאים נוחים וכוח עבודה זול. מבחינת המשקים התעשייתיים המפותחים , זהו תהליך מכאיב אך הכרחי : מחד גיסא , העברת מרכזי ייצור ל"עולם השלישי" מביא לירידה בביקוש לכוח  אדם בלתי מיומן וכתוצאה מכך – באופן זמני לפחות – לעלייה באבטלה. מאידך גיסה העלייה ברמת החיים בעולם מגבירה את הביקוש למוצרי יצוא עתירי טכנולוגיות ולכוח אדם מיומן. מדינה המעוניינת לקטוף את פירות הגלובליזציה ולהשיג צמיחה מהירה , נדרשת אפוא להתאים עצמה במהירות לשינויים התכופים בכלכלה העולמית ולנצל היטב את יתרונותיה היחסיים . כתבות

  • תהליך של בנית מותג הוא לא תהליך פשוט וקל, במיוחד בעולם האופנה. כיום, ישנם עשרות ואפילו מאות מותגי אפנה אשר כל אחד מהם מתאפיין בסגנון ייחודי אך יחד עם זאת ניתן למצוא מותגי אפנה בעלי קו עיצוב דומה. לכן, כיום לפתוח מותג אפנה זה לא פשוט ועד למיצוב המותג בצורה טובה בשוק יכולים לחלוף שנים רבות. לכן, אם אתם מעצבי אפנה ורוצים לפתוח מותג אפנה גדול ומוביל, פורטל הזכיינות של ישראל עומד כאן לרשותכם.
  • כיום ניתן לראות כיצד חנויות בגדים מככבות בתחום הזכיינות וכיצד רבים מבינים כי בעזרת זכיינות הם יכולים לפתוח חנויות בגדים מצליחות יותר ובעלות פופולאריות גבוהה יותר בקלות רבה מאוד
  • כיום ישנו ביקוש רב מאוד לרכישה של זכיינות ולכן רשתות רבות לא מאפשרות לכל אחד לרכוש זכיינות של הרשת אלא מעבירות את המועמדים תהליך של סינון
  • אם יצא לכם לראות מודעות של עסקים למכירה ואם שואלים את עצמכם האם משתלם וכדאי לרכוש עסק שכזה, את התשובה לכך תוכלו למצוא במאמר הבא.
  • דקלה טל גורדון היא מעצבת חנויות האופנה המובילה בישראל.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014