054-4552788

יצירת קשר
...טוען...

רומן גולוב - קפיטליזם בישראל

בישראל הקפיטליזם הוא "חבילה" מורכבת . מצד אחד הוא הביא לנו פיתוח כלכלי ואת המהפכה החוקתית וזכויות הפרט ,ויש לכך חשיבות עליונה. מצד אחר הביא לנו התפרקות של מדינת רווחה, היעדר זכויות חברתיות (אף שלא שהיה לנו הרבה מזה בעבר) ופערים חדשים.הבעיה בישראל היא הקפיצה הנלהבת של האליטות הפוליטיות והכלכליות היישר מהדגם המזרח אירופאי הקולקטיבי סטי אל הדגם הניאו-ליברלי האמריקאי , בלי תחנת ביניים בצפון אירופה ובמערבה. 
כיצד משפיע קפיצה הזאת על מערכת החינוך בישראל? הקפיצה הזאת היא ברקע אי-השקט המאפיין את המערכת החינוך בישראל, כפי שאפשר לראות בשביתת המורים האחרונה ושביתות התכופות שקדמו לה ושיבוא אחריה. מדינה שמחסל בהדרגה את השירותים האוניברסאליים לאוכלוסיה,יוצרת, בין השאר, מערכת חינוך מפוצלת : האליטות מממנות חינוך עשיר לילדיהן, ומהמעמדות הנמוכים מסתפקים בחינוך דל אמצעים שמספקת להם המדינה. המדינה מתנערת מאחריות לרווחת כלל האוכלוסייה בהנחה שהחברה היא ג'ונגל חברתי שאחדים שורדים ומצליחים בו,ורבים מובסים בידיו של זכיינות . 
בישראל המדינה ממשיכה להיות שחקן כלכלי מרכזי , אלא שמשחק העיקרי שלה עכשיו הוא הקטנת מסים והפרטת נכסי ציבוריים .אז נכון המדינה חיה ופועלת , אך היא פועלת ליישר קו עם התכתיב של  המוסדות הכלכליים העולמיים . אם היא לא תיענה לתכתיבים אלה , יורידו את "הדירוג" שלה והיא תיחשב "לא אטרקטיבית " למשקיעים . 

היחסים , בין איגודים מקצועיים והממשלה בישראל:
אחת מנפילות הדרמטיות ביותר, בשיעור החברות באיגודים מקצועיים עם שער הדולר, התרחשה בישראל. מעריכים שבארץ ,שיעור החברות באיגודים צנח מרמה של כ-80% לרמה הנוכחית של 25%-40% מכוח העבודה (לא קיים נתון מדויק על כך).הסיבה העיקרית לתופעה זו היא העברת החוק, שאסר, על ההסתדרות לספק שירותים רפואיים. יתירה מזו, ההסתדרות ויתרה על רבים מן הפעילויות ומן התפקידים, שאינם קשורים ישירות להתארגנות של עובדים , והשפעתה על המשק ועל הפוליטיקה בישראל ירדה פלאים. בנוסף לאמור היתרונות שעובדים זוכים להם מכוח צווי ההרחבה פוגעים ביכולתם של ארגוני עובדים למשוך עובדים להצטרף לשורותיהם. למרות האמור לעיל ההסתדרות נשארת גורם מרכזי בענייני שכר ותעסוקה, ובייחוד במגזר הציבורי. 
בשנים אחרונות , ההסתדרות נקלעה להתנגשויות מרות עם הממשלה, הרואה בה מכשול עיקרי בדרך להגשמת יעדיה הניאו-ליברליים. לאחרונה , כאשר המו"מ בין הצדדים לא התקדם במהירות מספיקה דייה , או בכיוון הרצוי לממשלה , החלה זו לפעול באמצעות חקיקה לנשל את ההסתדרות מכוח המיקוח , או מזכות השביתה שלה . הדבר מחזק על הטענה כי הממשלה הישראלית בעידן גלובלי רואה באיגודים מקצועיים גורם עוין ולא פרטנר בשוק ליחסי עבודה . דוגמה לכך התרחשה בשנת 2005 ,  בעת שביתה הארוכה בתולדות המדינה : נהגים בחברת אוטובוסים קטנה שבתו בדרישה לתנאי עבודה משופרים ולשכר גדול יותר . כאשר נכשל המו"מ בין הצדדים, משרד התחבורה התערב ושבר את השביתה בכך, שהתיר לחברת האוטובוסים אחרת לפעול במקום העובדים השובתים.היה זה מקרה ראשון מסוגו בתולדות יחסי העבודה במדינה. מקרה זה יכול גם לשמש דוגמה טובה למצב הנוכחי של איגודים מקצועיים בישראל. 

כתבות

  • תהליך של בנית מותג הוא לא תהליך פשוט וקל, במיוחד בעולם האופנה. כיום, ישנם עשרות ואפילו מאות מותגי אפנה אשר כל אחד מהם מתאפיין בסגנון ייחודי אך יחד עם זאת ניתן למצוא מותגי אפנה בעלי קו עיצוב דומה. לכן, כיום לפתוח מותג אפנה זה לא פשוט ועד למיצוב המותג בצורה טובה בשוק יכולים לחלוף שנים רבות. לכן, אם אתם מעצבי אפנה ורוצים לפתוח מותג אפנה גדול ומוביל, פורטל הזכיינות של ישראל עומד כאן לרשותכם.
  • כיום ניתן לראות כיצד חנויות בגדים מככבות בתחום הזכיינות וכיצד רבים מבינים כי בעזרת זכיינות הם יכולים לפתוח חנויות בגדים מצליחות יותר ובעלות פופולאריות גבוהה יותר בקלות רבה מאוד
  • כיום ישנו ביקוש רב מאוד לרכישה של זכיינות ולכן רשתות רבות לא מאפשרות לכל אחד לרכוש זכיינות של הרשת אלא מעבירות את המועמדים תהליך של סינון
  • אם יצא לכם לראות מודעות של עסקים למכירה ואם שואלים את עצמכם האם משתלם וכדאי לרכוש עסק שכזה, את התשובה לכך תוכלו למצוא במאמר הבא.
  • דקלה טל גורדון היא מעצבת חנויות האופנה המובילה בישראל.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014